Dla kogo przeznaczony jest Botox?
Żyjemy w czasach, w których promowana jest młodość i kult piękna, a drugiego człowieka w dużej mierze postrzegamy przez pryzmat wyglądu. Zależy więc nam na tym, aby spowolnić procesy starzenia i jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd.
Niestety zanieczyszczone środowisko i stresujący tryb życia powodują, że z biegiem lat na naszej twarzy widać oznaki zmęczenia i odciska się na niej upływ czasu w postaci nieestetycznych zmarszczek. Możemy pogodzić się z takim stanem rzeczy i z niezbyt dużą przyjemnością patrzeć w lustro lub też spróbować zatrzymać młodość i poprawić samopoczucie, a tym samym również komfort życia. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje liczne metody umożliwiające odwrócenie niekorzystnych zmian w wyglądzie. I z pewnością należy z tego korzystać.
Jedną ze skuteczniejszych metod na pozbycie się zmarszczek jest Botox. Do zabiegu używana jest toksyna botulinowa typu A, która powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przewodnictwo impulsów między nerwami a mięśniami, które dzięki niej są w stanie wykonywać skurcze. Botox powoduje hamowanie procesu uwalniania acetylocholiny, w wyniku czego następuje rozluźnienie mięśni i wygładzenie zmarszczek.
Zabieg należy powtarzać co 6-12 miesięcy, ponieważ po takim czasie powraca naturalna mimika. Mimo to twarz i tak wygląda młodziej, bowiem w czasie działania Botoxu mięśnie nie wykonywały ruchów pogłębiających zmarszczki.
Zabieg przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z:
- zmarszczkami mimicznymi,
- kurzymi łapkami,
- lwią zmarszczką,
- zmarszczkami na czole,
- bruzdami nosowo-wargowymi,
- zmarszczkami na szyi i dekolcie,
- zbytnim poceniem stóp i dłoni.
Botoks najczęściej wykonywany jest po 30 roku życia, jednak można go również zastosować u osób młodszych, u których będzie miał działania profilaktyczne i ograniczy mimikę twarzy, przyczyniającą się do powstawania zmarszczek.